Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


Ferrero Türkiye: Asılsız haberler bizleri derinden yaralıyor


Açıklama: Ferrero Türkiye Genel Müdürü Gümüşlüoğlu palm yağı kullandıkları için Nutella’nın raflardan toplatıldığı haberlerinin asılsız olduğunu açıkladı
Kategori: ŞİRKETLER
Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2017
Geçerli Tarih: 19 Temmuz 2018, 23:30
Site: Gazete Gıda
URL: http://www.gazetegida.com/haber_detay.asp?haberID=6196


Ferrero Türkiye Genel Müdürü Azmi Gümüşlüoğlu Nutella’nın İtalya’da raflardan toplatıldığı haberlerine ilişkin iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Gümüşlüoğlu "Ürünümüz hiçbir ülkede raflardan indirilmemiştir" diye konuştu.

EFSA  raporunda hiçbir şekilde palm yağının tüketilmemesi yönünde bir tavsiye olmadığını ve 50 yıldır palm yağı kullandıklarını bildiren Gümüşlüoğlu, tüketicilerin güvenle Nutella yiyebileceklerini, bunu garanti etmek için ürünü en yüksek sağlık güvenliği standartlarında ürettiklerini anlattı.

Manisa'daki fabrikanın kapılarının tüm halka açık olduğunu ilan ettiklerini vurgulayan Gümüşlüoğlu, "Manisa fabrikamızın her türlü denetime ve araştırmaya açık olduğunu tekrar ediyorum. Bundan sonra Manisa fabrikamızın kapılarının tüm halkımıza açık olduğunu ilan ediyorum" şeklinde konuştu.

EFSA RAPORU DOĞRU OKUNMADI

Gümüşlüoğlu "EFSA raporunun doğru dürüst okunmadığı ortadadır. Raporda hiçbir şekilde palm yağının tüketilmemesi yönünde bir tavsiye yoktur" dedi.

Hiçbir temele dayanmayan ve karalama kampanyası haline gelen asılsız haberlerin Ferrero ailesi olarak kendilerini derinden yaraladığını dile getiren Gümüşlüoğlu, bu haberlerin Türkiye'ye de zarar verdiğini sözlerine ekledi.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster