Gazete Gıda surfcera
Facebook     FriendFeed     Twitter
ANASAYFA   GÜNDEM   SEKTÖR   GURME   GIDAGÜVENLİĞİ   BESLENME   HAYAT   MEVZUAT   EKONOMİ   ŞİRKETLER   FUAR   KİTAP   SÖYLEŞİ   İNSAN   AMBAR   ARTI   
Video Galeri Foto Galeri Anket Sitene Ekle Rss Akışı Arşiv Bize Ulaşın
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milletvekillerinin tam listesi
12 Kasım 2015, 01:56

Milletvekillerinin tam listesi

1 Kasım'da yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçları açıklandı. İşte AK Parti, CHP, MHP ve HDP oy durumu ve illere göre çıkardığı milletvekili sayısı...

AK PARTİ (317 VEKİL)

Adana : Ömer Çelik, Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Talip Küçükcan, Mehmet Şükrü Erdinç, Tamer Dağlı
Adıyaman : Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat
Afyonkarahisar : Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal
Ağrı: Cesim Gökçe
Aksaray : İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti
Amasya : Mehmet Naci Bostan, Haluk İpek
Ankara 1. Bölge : Ali Babacan, Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Fatih Şahin
Ankara 2. Bölge : Cemil Çiçek, Yıldırım Tuğrul Türkeş, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Nevzat Ceylan
Antalya : Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu
Ardahan : Orhan Atalay
Artvin : İsrafil Kışla
Aydın : Mehmet Erdem, Abdurrahman Öz, Mustafa Savaş
Balıkesir : Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan
Bartın : Yılmaz Tunç
Batman : Ataullah Hamidi
Bayburt : Naci Ağbal, Şahap Kavcıoğlu 
Bilecik : Halil Eldemir
Bingöl : Cevdet Yılmaz, Enver Fehmioğlu
Bitlis : Vedat Demiröz
Bolu : Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
Burdur : Bayram Özçelik, Reşat Petek
Bursa : Mehmet Müezzinoğlu, Efkan Ala, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmail Aydın, Zekeriya Birkan, Hakan Çavuşoğlu, Bennur Karaburun, Muhammet Müfit Aydın, Osman Mesten
Çanakkale : Bülent Turan, Ayhan Gider
Çankırı : Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz
Çorum : Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
Denizli : Nihat Zeybekci, Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin, Cahit Özkan
Diyarbakır : Mehmet Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal
Düzce : Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir
Edirne : Rafet Sezen
Elazığ : Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı
Erzincan : Sebahattin Karakelle, Serkan Bayram
Erzurum : Recep Akdağ, Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkeneslioğlu, İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz
Eskişehir : Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay
Gaziantep : Mehmet Şimşek, Abdülhamit Gül, Ahmet Uzer, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Abdullah Nejat Koçer, Abdülkadir Yüksel, Mehmet Erdoğan
Giresun : Nurettin Canikli, Cemal Öztürk, Sabri Öztürk
Gümüşhane : Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş
Hatay : Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Fevzi Şanverdi, Hacı Bayram Türkoğlu
Iğdır : Nurettin Aras
Isparta : Süreyya Sadi Bilgiç, Sait Yüce
İstanbul 1. Bölge : İsmail Kahraman, Mustafa Ataş, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Azmi Ekinci, Osman Boyraz, Hasan Turan, Hasan Sert, Mehmet Ali Pulcu, Hurşit Yıldırım, Hulusi Şentürk
İstanbul 2. Bölge : Hayati Yazıcı, Volkan Bozkır, Burhan Kuzu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Fatma Betül Sayan Kaya, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Ali Sarıkaya, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Haydar Ali Yıldız, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan
İstanbul 3. Bölge : Mehmet Mehdi Eker, Mustafa Şentop, Mehmet Doğan Kubat, Serap Yaşar, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Nureddin Nebati, Mehmet Metiner, Harun Karaca, Tülay Kaynarca, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Halis Dalkılıç, Mürteza Zengin, Yıldız Seferinoğlu, Abdullah Başcı
İzmir 1. Bölge : Binali Yıldırım, Mahmut Atilla Kaya, Hüseyin Kocabıyık, Necip Kalkan
İzmir 2. Bölge : Fatma Seniha Nükhet Hotar, İbrahim Mustafa Turhan, Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli
Kahramanmaraş : Mahir Ünal, Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Celalettin Güvenç, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil, İmran Kılıç
Karabük : Mehmet Ali Şahin, Burhanettin Uysal
Karaman : Recep Konuk, Recep Şeker
Kars : Ahmet Arslan, Yusuf Selahattin Beyribey
Kastamonu : Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir
Kayseri : Mehmet Özhaseki, Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, İsmail Tamer, Hülya Nergis, İsmail Emrah Karayel, Sami Dedeoğlu
Kırıkkale : Ramazan Can, Abdullah Öztürk, Mehmet Demir
Kırklareli : Selahattin Minsolmaz
Kırşehir : Salih Çetinkaya, Mikail Arslan
Kilis : Reşit Polat, Mustafa Hilmi Dülger
Kocaeli : Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman
Konya : Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ahmet Sorgun, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Hacı Ahmet Özdemir, Ömer Ünal
Kütahya : Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel, Ahmet Tan
Malatya : Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenkci
Manisa : Selçuk Özdağ, Recai Berber, Uğur Aydemir, Murat Baybatur, İsmail Bilen
Mardin : Orhan Miroğlu, Ceyda Çankırı
Mersin : Lütfi Elvan, Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın, Hacı Özkan
Muğla : Hasan Özyer, Nihat Öztürk
Muş : Mehmet Emin Şimşek
Nevşehir : Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider
Niğde : Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen
Ordu : Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşcı
Osmaniye : Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu
Rize : Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak
Sakarya : Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu
Samsun : Akif Çağatay Kılıç,  Çiğdem Karaaslan, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı
Siirt : Yasin Aktay
Sinop : Nazım Maviş
Sivas : İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Mehmet Habib Soluk
Şanlıurfa : Faruk Çelik,  Mehmet Kasım Gülpınar,  Halil Özcan, Ahmet Eşref Fakıbaba, Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Akyürek, İbrahim Halil Yıldız, Mahmut Kaçar, Kemalettin Yılmaztekin
Tekirdağ : Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün
Tokat : Coşkun Çakır, Zeyid Aslan, Celil Göçer, Yusuf Beyazıt
Trabzon : Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora
Uşak : Mehmet Altay, Alim Tunç
Van : Beşir Atalay, Burhan Kayatürk
Yalova : Fikri Demirel
Yozgat : Bekir Bozdağ, Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
Zonguldak : Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar

CHP (134 VEKİL)

Adana: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslu Pehlivan.
Afyonkarahisar: Burcu Köksal
Amasya: Mustafa Tuncer.
Ankara 1. Bölge: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu.
Ankara 2. Bölge: Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil.
Antalya: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök.
Ardahan: Öztürk Yılmaz.
Artvin: Uğur Bayraktutan.
Aydın: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız
Balıkesir: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça.
Bartın: Muhammet Rıza Yalçınkaya.
Bilecik: Yaşar Tüzün
Bolu: Tanju Özcan
Burdur: Mehmet Göker
Bursa: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu.
Çanakkale: Muharrem Erkek, Bülent Öz.
Çorum: Tufan Köse.
Denizli: Melike Basmacı, Kazım Arslan.
Edirne: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan.
Eskişehir: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel
Gaziantep: Akif Ekici, Mehmet Gökdağ.
Giresun: Bülent Yener Bektaşoğlu.
Hatay: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem.
Isparta: İrfan Bakır.
İstanbul 1. Bölge: Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Yakup Akkaya.
İstanbul 2. Bölge: Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedekci, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin.
İstanbul 3. Bölge: Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu, Sibel Özdemir.
İzmir 1. Bölge: Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit, Murat Bakan.
İzmir 2. Bölge: Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır, Atila Sertel.
Kayseri: Çetin Arık.
Kırklareli: Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu.
Kocaeli: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan.
Konya: Mustafa Hüsnü Bozkurt.
Malatya: Veli Ağbaba.
Manisa: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer.
Mersin: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı, Serdal Kuyumcuoğlu.
Muğla: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir.
Niğde: Ömer Fethi Gürer.
Ordu: Seyit Torun.
Sakarya: Engin Özkoç.
Samsun: Kemal Zeybek, Hayati Tekin.
Sinop: Barış Karadeniz.
Sivas: Ali Akyıldız.
Tekirdağ: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü.
Tokat: Kadim Durmaz.
Trabzon: Haluk Pekşen.
Tunceli: Gürsel Erol.
Uşak: Özkan Yalım.
Yalova: Muharrem İnce.
Zonguldak: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş

MHP 40 VEKİL

Adana: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz
Afyonkarahisar: Mehmet Parsak
Ankara: Zühal Topcu, Erkan Haberal, Şefkat Çetin, Mustafa Mit
Antalya: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul
Aydın: Deniz Depboylu
Balıkesir: İsmail Ok
Bursa: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir
Denizli: Emin Haluk Ayhan
Erzurum: Kamil Aydın
Gaziantep: Ümit Özdağ
Hatay: Mehmet Necmettin Ahrazoğlu
Isparta: Nuri Okutan
İstanbul: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem
İzmir: Oktay Vural, Ahmet Kenan Tanrıkulu
Kahramanmaraş: Fahrettin Oğuz Tor
Kayseri: Yusuf Halaçoğlu
Kocaeli: Saffet Sancaklı
Konya: Mustafa Kalaycı
Manisa: Erkan Akçay
Mersin: Oktay Öztürk, Baki Şimşek
Muğla: Mehmet Erdoğan
Osmaniye: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy
Sakarya: Zihni Açba
Samsun: Erhan Usta

HDP (59 VEKİL)

Adana: Meral Danış Beştaş
Adıyaman: Behçet Yıldırım
Ağrı: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir
Ankara 1. Bölge:  Sırrı Süreyya Önder
Batman: Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ali Aslan, Saadet Becerikli
Bingöl: Hişyar Özsoy
Bitlis: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı
Diyarbakır:  İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp
Gaziantep: Mahmut Toğrul
Hakkari: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan
Iğdır: Mehmet Emin Adıyaman
İstanbul 1. Bölge: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya
İstanbul 2. Bölge: Celal Doğan, Filiz Kerestecioğlu
İstanbul 3. Bölge: Pervin Buldan, Garo Paylan, Erdal Ataş
İzmir 1. Bölge: Ertuğrul Kürkçü
İzmir 2. Bölge: Müslüm Doğan
Kars: Ayhan Bilgen
Mardin: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Ali Atalan
Mersin: Dengir Mir Mehmet Fırat
Muş: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım
Siirt: Kadri Yıldırım, Besime Konca
Şanlıurfa: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan
Şırnak: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encü, Aycan İrmez
Tunceli: Alican Önlü
Van: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Nadir Yıldırım, Tuğba Hezer Öztürk, Adem Geveri, Bedia Özgökçe Ertan

Bu içerik 1566 defa okundu.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

HABER HATTI

BIZI TAKIP EDIN

 TWITTER   FACEBOOK   AHSAR   GOOGLE+   

GAZETE GIDA'DA ARA


Gelişmiş Arama

GOOGLE'DA ARA

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

KONUK YAZARLAR

A.Rasim Küçükusta A.Rasim Küçükusta
ALÜMİNYUM FOLYOLAR SAĞLIĞIMIZI RİSKE ATIYOR
Güngör Uras Güngör Uras
Gıda maddeleri ithalatının üçte biri yağlı tohumlardan
Selim İleri Selim İleri
Pilavların dünyası
Erdem Yeşilada Erdem Yeşilada
Profesörden seçme saçmalar
Erkan Topuz Erkan Topuz
Meyvelerin kabuklarındaki mucizevi şifa
Emre Aköz Emre Aköz
Üzüm üzüme baka baka
Rüştü Bozkurt Rüştü Bozkurt
Önemli bir proje: Çocuk maması üretimi
Çapar Kanat Çapar Kanat
Tuhaf bir et ithalatı
Süleyman Yaşar Süleyman Yaşar
Türkiye'nin suyunu yabancı sermaye ele geçiriyor
Mehveş Evin Mehveş Evin
Kuraklık herkesi perişan edecek
Nedim Atilla Nedim Atilla
Bir deneysel mutfak çalışması... Antik Likya'nın lezzetleri
Fikri Türkel Fikri Türkel
Arıcılık, sadece bal üretimi değildir
Osman Arolat Osman Arolat
Dünya sebze-meyve piyasası ve biz
Osman Müftüoğlu Osman Müftüoğlu
Ekmeğin siyahı makarnanın yoğurtlusu
Selahattin Dönmez Selahattin Dönmez
Tuz yerine baharat
Mehmet Yaşin Mehmet Yaşin
Tencereden geçmişi okumak
Vahap Munyar Vahap Munyar
Yeterli kuru fasulye var mı ona bakarım fiyat yetkim yok
Mustafa Kutlu Mustafa Kutlu
Gıda hegemonyasına meydan okuyor
Mehmet Şeker Mehmet Şeker
Ayran siyasi simge olunca, içen ayrı düşer
Ali Ekber Yıldırım Ali Ekber Yıldırım
Ürün doğrulama ve takip sistemi...
Haşmet Babaoğlu Haşmet Babaoğlu
Simit!
Mustafa Altuntaş Mustafa Altuntaş
Kurban, hayvancılık ve veteriner hizmetleri
Yavuz Dizdar Yavuz Dizdar
Okul yemeklerinin kalitesizliği, almanız gereken ciddi önlemler
Ali Saydam Ali Saydam
Bizim köftecilere 'iletişim şart!'..
Nevin Halıcı Nevin Halıcı
Mübarek’i pilavla indirmek pişi ile göndermek
Hayrettin Karaman Hayrettin Karaman
Açık büfe israfı
Hikmet Boyacıoğlu Hikmet Boyacıoğlu
Ekmek ile ilgili doğrular, yanlışlar ve efsaneler
Mehmet Mert Mehmet Mert
Bitkisel üretimde kendimize yeterli miyiz?
Kemal Özer Kemal Özer
Meyve böceklerinden nasıl korunuruz?
Gila Benmayor Gila Benmayor
Altın bileziğimiz: Gastronomi
Yaşar Nuri Öztürk Yaşar Nuri Öztürk
Kur’an’a göre helal gıda
Simge Çıtak Simge Çıtak
Diyetkolik misiniz?
Nihal Kemaloğlu Nihal Kemaloğlu
Zehirli şekerimiz "nereden" geliyor?
Taylan Erten Taylan Erten
GDO'lu mısır pancara karşı
Bülent Şık Bülent Şık
Sarıkeçili yörükler ve GDO'lu pirinçler
Melis Alphan Melis Alphan
Çocuk mu kandırıyorsunuz?
Celel Toprak Celel Toprak
Sağlıklı beslenme için ortak akıl arayışı
Yaşar Süngü Yaşar Süngü
Yoksulluk, ekmeği çöpe atmakla başlıyor
Damla Çeliktaban Damla Çeliktaban
Mayanın mayası
Hilmi Develi Hilmi Develi
Plastikçilerin derdi bitmiyor..
Koray Çalışkan Koray Çalışkan
GDO-kanser ilişkisi kanıtlandı
İsmet Berkan İsmet Berkan
Demek GDO'da da bilime ihtiyaç varmış...
Esen Evran Esen Evran
Fransızlar durdu Sabancı Dia'da gazladı
Kadir Dikbaş Kadir Dikbaş
Gıdadan ilk sinyaller
Ali Ağaoğlu Ali Ağaoğlu
Hububat rallisi
Meral Tamer Meral Tamer
Organik sebze-meyveye lezzet de geldi
Funda Özkan Funda Özkan
'Okul sütünde AK Parti'ye sorulacak tek soru var'
Abdurrahman Yıldırım Abdurrahman Yıldırım
Tarım ve turizm stratejik sektörler
Cüneyt Özdemir Cüneyt Özdemir
Sütten ağzı yanan hükümet
Metin Münir Metin Münir
Tohumların dünyasında
Yasemin Bradley Yasemin Bradley
Uzun yaşam reçetelerinden biri gün aşırı aç kalmak

E-BÜLTEN


Ad Soyad:
E-Posta: