Gazete Gıda surfcera
Facebook     FriendFeed     Twitter
ANASAYFA   GÜNDEM   SEKTÖR   GURME   GIDAGÜVENLİĞİ   BESLENME   HAYAT   MEVZUAT   EKONOMİ   ŞİRKETLER   FUAR   KİTAP   SÖYLEŞİ   İNSAN   AMBAR   ARTI   
Video Galeri Foto Galeri Anket Sitene Ekle Rss Akışı Arşiv Bize Ulaşın
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
2015 Genel Seçim sonuçları açıklandı!
12 Haziran 2015, 11:55

2015 Genel Seçim sonuçları açıklandı!

53 milyon 741 bin 838 seçmen, 7 Haziran Pazar günü oy kullanmak için sandık başındaydı. 25. Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçları açıklandı. İşte AK Parti, CHP, MHP ve HDP oy durumu ve illere göre çıkardığı milletvekili sayısı

AK PARTİ: %40,83 - 258 MV

Adana : Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükkan, Mehmet Şükrü Erdinç
Adıyaman : Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat
Afyonkarahisar : Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı
Aksaray : İlknur İnceöz, Nevzat Palta
Amasya : Mehmet Naci Bostan, Sait Yüce
Ankara 1. Bölge : Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu
Ankara 2. Bölge : Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan
Antalya : Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik
Ardahan : Orhan Atalay
Artvin : İsrafil Kışla
Aydın : Mehmet Sadım Atay, Abdurrahman Öz
Balıkesir : Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu
Bartın : Yılmaz Tunç
Batman : Ziver Özdemir
Bayburt : Naci Ağbal
Bilecik : Halil Erdemir
Bingöl : Şebnem Koçakelçi, Enver Fehmioğlu
Bitlis : Vedat Demiröz
Bolu : Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
Burdur : Reşat Petek
Bursa : Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun
Çanakkale : Bülent Turan
Çankırı : Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz
Çorum : Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu
Denizli : Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar
Diyarbakır : Cevdet Yılmaz
Düzce : Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir
Edirne : Şemsettin Emir
Elazığ : Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut
Erzincan : Talha Erol Durmaz
Erzurum : Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkeneslioğlu, İbrahim Aydemir
Eskişehir : Nabi Avcı, Salih Koca
Gaziantep : Mehmet Şimşek, Abdülhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan
Giresun : Turhan Alçelik, Adem Tatlı
Gümüşhane : Kemalettin Aydın
Hatay : Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu
Isparta : Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel
İstanbul 1. Bölge : İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman
İstanbul 2. Bölge : Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Alı Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Markar Eseyan
İstanbul 3. Bölge : Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdürrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç
İzmir 1. Bölge : Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık
İzmir 2. Bölge : Mustafa İbrahim Turhan, Nesrim Ulema, Hamza Dağ, Ali Sürekli
Kahramanmaraş : Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Beyazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil
Karabük : Osman Kahveci
Karaman : Recep Konuk, Recep Şeker
Kars : Mehmet Uçum
Kastamonu : Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik
Kayseri : Mehmet Özhaseki, Ahmet Doğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalış
Kırıkkale : Kağan Köksal, Ramazan Can
Kırklareli : Hamdi Irmak
Kırşehir : Salih Çetinkaya
Kilis : Reşit Polat
Kocaeli : Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı
Konya : Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyde Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir
Kütahya : Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel
Malatya : Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenk
Manisa : Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur
Mardin : Orhan Miroğlu
Mersin : Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya
Muğla : Hasan Özyer, Hasan Kökten
Muş : Mehmet Emin Şimşek
Nevşehir : Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk
Niğde : Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen
Ordu : Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener
Osmaniye : Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu
Rize : Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak
Sakarya : Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ali İnci
Samsun : Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt
Siirt : Yasin Aktay
Sinop : Cengiz Tokmak
Sivas : İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun
Şanlıurfa : Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba
Tekirdağ : Mustafa Yel, Ayşe Doğan
Tokat : Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler
Trabzon : Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar
Uşak : Mehmet Altay
Van : Burhan Kayatürk
Yalova : Fikri Demirel
Yozgat : Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
Zonguldak : Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu

CHP: %25 - 132 MV

Adana: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslu Pehlivan.
Afyonkarahisar: Burcu Kayıkcı.
Amasya: Mustafa Tuncer.
Ankara 1. Bölge: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu.
Ankara 2. Bölge: Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil.
Antalya: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök.
Artvin: Uğur Bayraktutan.
Aydın: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay.
Balıkesir: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça.
Bartın: Muhammet Rıza Yalçınkaya.
Bilecik: Yaşar Tüzün.
Bolu: Tanju Özcan.
Burdur: Mehmet Göker.
Bursa: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu.
Çanakkale: Muharrem Erkek, Bülent Öz.
Çorum: Tufan Köse.
Denizli: Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca.
Edirne: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan.
Erzincan: Erdoğan Özyalçın.
Eskişehir: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel.
Gaziantep: Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ.
Giresun: Bülent Yener Bektaşoğlu.
Hatay: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem.
Isparta: İrfan Bakır.
İstanbul 1. Bölge: Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan.
İstanbul 2. Bölge: Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedek Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin.
İstanbul 3. Bölge: Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu.
İzmir 1. Bölge: Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit.
İzmir 2. Bölge: Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır.
Kayseri: Çetin Arık.
Kırklareli: Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu.
Kocaeli: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan.
Konya: Mustafa Hüsnü Bozkurt.
Malatya: Veli Ağbaba.
Manisa: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer.
Mersin: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı.
Muğla: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir.
Ordu: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel.
Sakarya: Engin Özkoç.
Samsun: Kemal Zeybek, Hayati Tekin.
Sinop: Barış Karadeniz.
Sivas: Ali Akyıldız.
Tekirdağ: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü.
Tokat: Orhan Düzgün.
Trabzon: Haluk Pekşen.
Uşak: Özkan Yalım.
Yalova: Muharrem İnce.
Zonguldak: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş.

MHP: %16,33 - 80 MV

Adana: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz
Afyonkarahisar: Mehmet Parsak
Aksaray : Turan Yaldır
Ankara: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem, Şefkat Çetin, Mustafa Mit
Antalya: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı
Aydın: Ali Uzunırmak
Balıkesir: İsmail Ok, Recep Çetin
Bayburt: Karabey Kadri Karaoğlu
Burdur: Alparslan Ahmet Dursun
Bursa: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu
Çanakkale: İbrahim Kürşat Tuna
Denizli: Emin Haluk Ayhan
Elazığ: Yavuz Temizer
Erzurum: Kamil Aydın
Eskişehir: Ruhsar Demirel
Gaziantep: Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga Orhan
Giresun: Orhan Erzurum
Gümüşhane: Mustafa Canlı
Hatay: Adnan Şefik Çirkin
Isparta: Nuri Okutan
İstanbul: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem
İzmir: Oktay Vural, Aslan Savaşan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç
Kahramanmaraş: Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan
Karabük: Durmuş Yalçın
Kastamonu: Emin Çınar
Kayseri: Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz
Kırıkkale: Seyit Ahmet Göçer
Kırşehir: Cemil Yıldırım Türk
Kilis: Mustafa Yün
Kocaeli: Saffet Sancaklı
Konya: Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen
Kütahya: Alim Işık
Manisa: Erkan Akçay, Zeynel Balkız
Mersin: Oktay Öztürk, Baki Şimşek, Ali Öz
Muğla: Mehmet Erdoğan
Nevşehir: Mehmet Varol
Niğde: Vedat Bayram
Osmaniye: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy
Sakarya: Zihni Açba
Samsun: Erhan Usta, Hüseyin Edis
Sivas: Celal Dağgez
Tekirdağ: Bülent Belen
Tokat: Abdurrahman Başkan
Trabzon: Koray Aydın
Uşak: Durmuş Yılmaz
Yozgat: Sadir Durmaz
Zonguldak: Zeki Çakan

HDP: %13,16 - 80 MV

Adana: Rıdvan Turan, Meral Danış
Adıyaman: Behçet Yıldırım
Ağrı: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan
Ankara : 1. Bölge  Sırrı Süreyya Önder
Antalya: Hakkı Saruhan Oluç
Ardahan: Taşkın Aktaş
Batman: Ali Atalan, Saadet Becerikli, Ayşe Acar Başaran
Bingöl: Hişyar Özsoy
Bitlis: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı
Bursa: Asiye Kolçak
Diyarbakır:  İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk
Erzurum: Seher Akçınar Bayar
Gaziantep: Celal Doğan, Mahmut Toğrul
Hakkari: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan
Iğdır: Mehmet Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli
İstanbul 1. Bölge: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş
İstanbul 2. Bölge: Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli
İstanbul 3. Bölge: Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün
İzmir 1. Bölge: Ertuğrul Kürkçü
İzmir 2. Bölge: Müslüm Doğan
Kars: Ayhan Bilgen, Şafak Özanli
Kocaeli: Ali Haydar Konca
Mardin: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli
Mersin: Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Öz
Muş: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım
Siirt: Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin
Şanlıurfa: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan
Şırnak: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encu, Aycan İrmez
Tunceli: Alican Önlü, Edibe Şahin
Van: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe.

Bu içerik 2724 defa okundu.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

HABER HATTI

BIZI TAKIP EDIN

 TWITTER   FACEBOOK   AHSAR   GOOGLE+   

GAZETE GIDA'DA ARA


Gelişmiş Arama

GOOGLE'DA ARA

  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

KONUK YAZARLAR

A.Rasim Küçükusta A.Rasim Küçükusta
ALÜMİNYUM FOLYOLAR SAĞLIĞIMIZI RİSKE ATIYOR
Güngör Uras Güngör Uras
Gıda maddeleri ithalatının üçte biri yağlı tohumlardan
Selim İleri Selim İleri
Pilavların dünyası
Erdem Yeşilada Erdem Yeşilada
Profesörden seçme saçmalar
Erkan Topuz Erkan Topuz
Meyvelerin kabuklarındaki mucizevi şifa
Emre Aköz Emre Aköz
Üzüm üzüme baka baka
Rüştü Bozkurt Rüştü Bozkurt
Önemli bir proje: Çocuk maması üretimi
Çapar Kanat Çapar Kanat
Tuhaf bir et ithalatı
Süleyman Yaşar Süleyman Yaşar
Türkiye'nin suyunu yabancı sermaye ele geçiriyor
Mehveş Evin Mehveş Evin
Kuraklık herkesi perişan edecek
Nedim Atilla Nedim Atilla
Bir deneysel mutfak çalışması... Antik Likya'nın lezzetleri
Fikri Türkel Fikri Türkel
Arıcılık, sadece bal üretimi değildir
Osman Arolat Osman Arolat
Dünya sebze-meyve piyasası ve biz
Osman Müftüoğlu Osman Müftüoğlu
Ekmeğin siyahı makarnanın yoğurtlusu
Selahattin Dönmez Selahattin Dönmez
Tuz yerine baharat
Mehmet Yaşin Mehmet Yaşin
Tencereden geçmişi okumak
Vahap Munyar Vahap Munyar
Yeterli kuru fasulye var mı ona bakarım fiyat yetkim yok
Mustafa Kutlu Mustafa Kutlu
Gıda hegemonyasına meydan okuyor
Mehmet Şeker Mehmet Şeker
Ayran siyasi simge olunca, içen ayrı düşer
Ali Ekber Yıldırım Ali Ekber Yıldırım
Ürün doğrulama ve takip sistemi...
Haşmet Babaoğlu Haşmet Babaoğlu
Simit!
Mustafa Altuntaş Mustafa Altuntaş
Kurban, hayvancılık ve veteriner hizmetleri
Yavuz Dizdar Yavuz Dizdar
Okul yemeklerinin kalitesizliği, almanız gereken ciddi önlemler
Ali Saydam Ali Saydam
Bizim köftecilere 'iletişim şart!'..
Nevin Halıcı Nevin Halıcı
Mübarek’i pilavla indirmek pişi ile göndermek
Hayrettin Karaman Hayrettin Karaman
Açık büfe israfı
Hikmet Boyacıoğlu Hikmet Boyacıoğlu
Ekmek ile ilgili doğrular, yanlışlar ve efsaneler
Mehmet Mert Mehmet Mert
Bitkisel üretimde kendimize yeterli miyiz?
Kemal Özer Kemal Özer
Meyve böceklerinden nasıl korunuruz?
Gila Benmayor Gila Benmayor
Altın bileziğimiz: Gastronomi
Yaşar Nuri Öztürk Yaşar Nuri Öztürk
Kur’an’a göre helal gıda
Simge Çıtak Simge Çıtak
Diyetkolik misiniz?
Nihal Kemaloğlu Nihal Kemaloğlu
Zehirli şekerimiz "nereden" geliyor?
Taylan Erten Taylan Erten
GDO'lu mısır pancara karşı
Bülent Şık Bülent Şık
Sarıkeçili yörükler ve GDO'lu pirinçler
Melis Alphan Melis Alphan
Çocuk mu kandırıyorsunuz?
Celel Toprak Celel Toprak
Sağlıklı beslenme için ortak akıl arayışı
Yaşar Süngü Yaşar Süngü
Yoksulluk, ekmeği çöpe atmakla başlıyor
Damla Çeliktaban Damla Çeliktaban
Mayanın mayası
Hilmi Develi Hilmi Develi
Plastikçilerin derdi bitmiyor..
Koray Çalışkan Koray Çalışkan
GDO-kanser ilişkisi kanıtlandı
İsmet Berkan İsmet Berkan
Demek GDO'da da bilime ihtiyaç varmış...
Esen Evran Esen Evran
Fransızlar durdu Sabancı Dia'da gazladı
Kadir Dikbaş Kadir Dikbaş
Gıdadan ilk sinyaller
Ali Ağaoğlu Ali Ağaoğlu
Hububat rallisi
Meral Tamer Meral Tamer
Organik sebze-meyveye lezzet de geldi
Funda Özkan Funda Özkan
'Okul sütünde AK Parti'ye sorulacak tek soru var'
Abdurrahman Yıldırım Abdurrahman Yıldırım
Tarım ve turizm stratejik sektörler
Cüneyt Özdemir Cüneyt Özdemir
Sütten ağzı yanan hükümet
Metin Münir Metin Münir
Tohumların dünyasında
Yasemin Bradley Yasemin Bradley
Uzun yaşam reçetelerinden biri gün aşırı aç kalmak

E-BÜLTEN


Ad Soyad:
E-Posta: